5Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Hayata Dair ne varsa.. sesliturkudiyari.com

Şu fani dünyada bazen yaşamı anlamsız kılan o kadar çok şeyle  karşılaşıyorsunuz ki, yaşamayı çok sevmenize rağmen hayata isyan edecek duruma geliyorsunuz. Bazen sorunlar o kadar  üstünüze geliyor ki; boğulacak, nefes alamaz duruma, önemsiz ufacık sorunları bile kaldıramaz duruma geliyorsunuz.

  Hayat karmaşasını çözmek için düğümleri kurcaladıkça birbirine dolanıyor. Ve  bir an kendinizi o kadar yorgun hissediyorsunuz ki sadece susmak, isyan kelimelerinizi yutmak ve  bekle gör moduna kendinizi programlamak istiyorsunuz. Hayata dair ne varsa bildiği gibi gitsin diyorsunuz artık. Kendinizi ifade etmek yerine, susmak ve her şeyi, herkesi umursamama düşüncesi bile rahatlatıyor sizi.

Çünkü yaşam ve beklentiler hep bir ağızdan konuşunca, aziminiz sönüyor hayata karşı. Ne zirvede olmak istiyorsunuz ne dipte, ne dipten memnunsunuz, ne zirveden...böylece günleriniz bir umut, bir mutsuzluk geçip gidiyor. Bıkkınlık ve yaşam hazzı arasında inişler ve çıkışlar hayatınızı dengeleyip gidiyor işte.

Çoğu zaman da kimseyi aynı anda memnun edebilmek mümkün değildir deyip kendi zirvenizi kendiniz çiziyorsunuz. Sonunda hayat, herkesin kendini haklı gördüğü bir benlik kirliliğinde, bir gayretle tutunduğunuz mücadelenin kendisi oluveriyor. Mükemmel olmaya zorlamak,  bazen hataların ortasına atıp, sınavın en canlısını, en acımasızını yaşatabiliyor size.

Bazen de hiç bir şeyi umursamayıp, oluruna bıraktığınızda da yapabileceklerinizin sınırını görme merakı da beyninizi kemirip duruyor işte. Sonuç olarak hayata dair ne varsa içinde hep karşıt kavramlar ile var. Ummadığınız taşların yardığı başlar, boydan büyük laflar, edilen sözleri yutmalar...bir de yaşamayı iyi veya kötü ile yaşayarak öğrenmek var. Ortalıkta bin türlü insan ve çeşit çeşit  maskeler var. Umulmadık acılar ve gün doğmadan doğan umutlar var, çıkarken ineceğini bilemediğiniz zirveler, sonunu kestiremediğiniz zamanlar var... Ve tüm bunların içinde bazen sessizliğe çoook ihtiyaç var..

http://www.sesliturkudiyari.com

Yazar : TürküDiyarı
15 Mar Ptesi 15:39
498 Görüntüleme


Gönder

bmdizayn

bm dizayn

seslialem

sesli sohbet

seslialem